تبلیغات
زندگی زندگی - نگرش منفی شریک زندگی‌تان را تغییر دهید یا نادیده بگیرید؟
 

نگرش منفی شریک زندگی‌تان را تغییر دهید یا نادیده بگیرید؟آیا همسرتان فردی منفی باف و بدبین است؟ آیا همسرتان در کنار شما از مشکلات و مصائب زندگی حرف می‌زند در حالیکه در کنار دیگران، خودش را شخصی مثبت و امیدوار نشان می‌دهد؟ آیا او هر روز آه می‌کشد و امیدواری‌های ساده شما را مسخره می‌کند و از همه چیز انتقاد می‌کند؟

 این نشانه‌های ساده به شما می‌گویند که او ذاتا فردی منفی باف است و در مورد همه چیز مثل کار، ازدواج، مردم، آینده و اساس زندگی نگرشی منفی دارد. شاید شما فکر کنید ازدواج و رابطه شما او را اینگونه کرده است اما واقعیت این است که همسرتان همیشه ودر همه موارد اینگونه است و ممکن است به مرور زمــان منفی‌تر، منتقدتر و عصبانی‌تر شود.

معاشرت و زندگی با کسی که نگرشی منفی به زندگی دارد بسیار سخت است. بارها برایتان اتفاق می‌افتد که به جدایی فکر کنید زیرا همسرتان دائما به همه چیز سوء ظن دارد و بدبین است. او همه تصمیمات و پیشنهاداتتان را اشتباه می‌داند و به همه حرکت‌ها و تلاش‌های مثبت‌تان بدبین است. اگر به او پیشنهاد بدهید تا به یک پیک نیک بروید او با گله و شکایت پاسخ می‌دهد و از بدی هوا، شلوغی خیابان ها، حشرات مزاحم و باران ناگهانی خواهد گفت. هر پیشنهاد شما با دلایل ظاهرا منطقی همسرتان رد می‌شود و اگر تصمیمی را عملی کنید او در تمام مدت منتظر است خطایی رخ بدهد تا به شما ثابت کند که او خودش از اول می‌دانسته این پروژه شکست خواهد خورد.

رفتن به رستوران«خیلی گران است»، رفتن به مهمانی دوستانه «خیلی کسل کننده»، تماشای فیلم «خیلی بی فایده»، رفتن به تعطیلات «بهانه‌های کاری»، خریدن هدیه برای دوست و فامیل «خساست» و سر زدن به خانواده‌ها «خوشم نمی‌آید». رئیس «آدم احمق»، کار «علافی» و زندگی «بی ارزش و سگی».

در جوانی و سال‌های اول ازدواج می‌توان جلوی این بیماری مسری ایستاد. حتما شما هم تلاش‌های زیادی برای تغییر همسرتان انجام داده اید اما بی نتیجه مانده اند. شاید هم راهتان را تغییر داده اید و سبک زندگیتان را از همسرتان جدا کرده اید. اما هر چه سال‌های بیشتری می‌گذرند اوضاع بدتر می‌شود. به ویژه در سال‌های بازنشستگی و در دوران پیری. شما تا کجا می‌توانید این رفتار را نادیده بگیرید و یا از تاثیرات آن دور بمانید؟

8 گام برای غلبه بر منفی نگری

شرایط شما بسیار سخت و بسیاری اوقات غیر قابل تحمل است. اما این راهکارها به شما کمک می‌کنند تا به همسرتان کمک کنید این نگاه غلط را کنار بگذارد:

1ـ با افرادی که شاد، امیدوار و اهل معاشرت هستند رفت و آمد کنید. تعمدا رفت و آمدتان را با این افراد بیشتر کنید. تلاش کنید تا دوستان بیشتری پیدا کنید به ویژه زوج‌هایی که می‌توانند الگوی مناسبی برای همسرتان باشند و همسرتان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

کاملا مشخص است که چه کسانی در جمع‌های دوستانه و خانوادگی پا به پای همسرتان با بدبینی درباره کار، درآمد، تفریح، فرزندان، سیاست و اجتماع حرف می‌زنند. سعی کنید به مرور زمان این زوج‌ها یا دوستان را از زندگی‌تان دور کنید و راه را برای دوستان بهتر باز کنید.

2ـ مطمئن شوید که در زندگی‌تان دوستان، فعالیت ها، عادت‌ها و علایقی وجود دارند که به اندازه کافی روحتان از آنها تغذیه می‌کند و به شما کمک می‌کنند تا شاد و امیدوار باشید. اگر چیزهایی در رابطه‌تان وجود دارند که زیاد خوشایند نیستند باید بتوانید آنها را حل کنید و یا خلاها را با جایگزین‌های مناسب پر کنید تا از لحاظ احساسی و روانی در تعادل قرار بگیرید. همسرتان را تشویق کنید تا کتاب‌های خوب بخواند، به موسیقی گوش کند و از آرزوها و فعالیت‌های دلخواهش صحبت کند.

3ـمراقب باشید روحیه و خلق و خویتان تحت تاثیر رفتار و گفتار همسرتان قرار نگیرد. آنقدر در این ارتباط وابسته نباشید که شرایط بد روحی اش، شما را هم به همان اندازه پریشان کند. اگر می‌خواهید همسرتان را تغییر بدهید نباید به همان شیوه عمل کنید و خلق و خویتان را شبیه او کنید. مثلا شما نباید تمام روز افسردگی بگیرید چون همسرتان سر صبحانه درباره مشکلات و ناامیدی‌ها و ناکامی‌های زندگی حرف زده است. چون او به همه چیز نگاه غضب آلودی دارد نباید لذت یک روز خوب را از خودتان بگیرید. رفتار همسرتان نباید الگو و تعیین کننده شما باشد. قدرت شخصی‌تان را فراموش نکنید. به جای اینکه تحت تاثیر نگرش منفی همسرتان قرار بگیرید، او را تحت تاثیر خـــــودتان قرار بدهید و شادی‌ها و امیدواری هایتان را بیشتر کنید. اگر رفتار همسرتان مسری است خلق و خوی شما هم مسری است. مطمئن باشید که او هم نمی‌تواند مقاومت کند و واکنش‌های مثبت را نشانتان خواهد داد. فقط باید کمی صبور باشید.

4ـ با همسرتان درباره چیزهایی که قدرشان را می‌دانید و شکرگزار هستید حرف بزنید و نشانش بدهید چه چیزهای ارزشمند کوچک و بزرگی وجود دارند. مثلا سر شام راجع به خواص سیر حرف بزنید و یا از تازگی سبزی و میوه یا سس خوشمزه بگویید. به همسرتان بگویید که از داشتن همکار خوب لذت می‌برید و ویژگی هایش را یادآوری کنید. کمی لطیفه تعریف کنید. ممکن است او مسخره‌تان کند. این وضعیت خیلی سخت و ناراحت کننده است اما شما مجبورید به این روش ادامه بدهید هرچند گاهی واکنش‌های تند و یا تحقیر و آزاردهنده باشد. اگر فرزندانتان هم با شما همراهی کنند اوضاع خیلی بهتر می‌شود. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا همسرتان را به سوی نگاه مثبت به زندگی سوق بدهید.

پس اگر از دیدن یک پرنده زیبا یا یک درخت سرسبز لذت می‌برید و احساس خوبی پیدا می‌کنید آن را به همسرتان هم انتقال بدهید. اگر از لطف دوستی بهره مند شده اید به همسرتان بگویید حتی اگر او به ظاهر تحت تاثیر قرار نگرفته باشدباز هم شما نیاز دارید که شکرگزار و قدردان لحظات خوب زندگی‌تان باشید و صدای این قدردانی را بشنوید. این کار به شما کمک می‌کند تا به این فکر کنید چه چیزهای خوبی در زندگی‌تان وجود دارند به جای اینکه به چیزهای بد توجه کنید.

5ـ قضاوت نکنید. او را بخاطر رویکرد منفی‌اش به زندگی تحقیر نکنید. دلایل زیادی وجود دارند که باعث می‌شوند یک انسان نگرش منفی به زندگی پیدا کند.، او ممکن است این برداشت غلط از زندگی را از والدینش آموخته باشد، شاید تجربیات تلخی داشته است. اعتماد به نفس کافی ندارد، افسرده است و یا شرایط اجتماعی و اقتصادی این وضعیت را فراهم کرده باشند. شاید دلایل امیدواری‌اش را گم کرده است و آسیب‌های روحی و عاطفی دیده است. بعضی از افراد منفی باف گمان می‌کنند آنها بسیار واقع بین هستند زیرا جزئیات را می‌بینند و یا گاهی دیگران را احمق و خودشان را باهوش می‌دانند چون پوچ گرایی را فیلسوفانه و اندیشمندانه می‌پندارند.

در هر صورت نگرش منفی همسرتان در بسیاری از موارد خودخواسته و آگاهانه نیستند. پس هرگز سرکوفت نزنید. هرچند که او بارها شما را بخاطر خوش بینی‌ها و امیدواری هایتان احمق خوانده باشد.

6ـ از نگرانی هایتان درباره این موضوع بگویید. بدون تحقیر، دعوا و درگیری و قضاوت با همسرتان درباره این مشکل حرف بزنید. به او بگویید که این رفتار چطور روی احساسات شخصی شما و رابطه دو نفره‌تان تاثیر گذاشته است و برای فرزندانتان تا چه اندازه مخرب است. شاید همسرتان اصلا نداند که نگرشی بیمارگونه و منفی دارد. شاید او افسرده باشد و نیاز به درمان با مشاوره و روانپزشکی داشته باشد. اجازه بدهید تا حرف بزند و در کنار شما خودش را واکاوی کند.

حتی اگر همسرتان عصبانی شد، شما باید آرامشتان را حفظ کنید و ژست تدافعی نگیرید. گفتگو را ادامه ندهید و پیشنهاد بدهید تا هر دو نفر به حرف‌هایی که زده شده است، فکر کنید. واکنش‌های مشابه معمولا اوضاع را بدتر می‌کند و او را برای ادامه رفتارش تحریک می‌کند.

7ـاگر بعد از صحبت کردن چیزی تغییر نکرد یک نامه بنویسید و از احساسات و نگرانی هایتان درباره واکنش‌های رفتاری این نگرش‌های منفی بگویید. برایش بنویسید که چقدر دوست دارید درباره خواسته‌ها و نیازها و احساساتتان با او صحبت کنید اما از واکنش‌ها و پاسخ‌های منفی‌اش می‌ترسید و حال بدی که دیدگاه‌های ناامیدانه همسرتان به شما می‌دهد را یادآوری کنید.

در نامه بگویید که چقدر برایش ارزش قایل هستید وعمیقا دوستش دارید. از او بخواهید که از مشاوره کمک بگیرد تا همچنان زندگی زناشویی‌تان پابرجا و استوار باقی بماند و هر دوی شما خوشحال و راضی باشید.

8ـ اگر همسرتان نمی‌خواهد درباره مشکلش با شما یا با مشاور صحبت کند و مدام آن را انکار می‌کند می‌توانید خودتان به تنهایی به مشاوره بروید و درباره این وضعیت ناامید کننده کمک بخواهید. شما نیاز به حمایت و کمک دارید تا گام‌های بعدی برای برون رفت از این مشکل را تشخیص دهید. وقتی هر دری را می‌گشایید اما همسرتان آن را می‌بندد یا باید دست از تلاش بردارید و کنار بکشید و یا باید بیشتر تلاش کنید و انگیزه‌های تازه پیدا کنید تا بتوانید بازهم با همسرتان ارتباط برقرار کنید به او نزدیک شوید، با هم گفتگو کنید یا نامه‌های دیگر بنویسید. حتی برای تصمیم گیری درباره ادامه زندگی یا جدایی نیز باید از یک مشاور راهنمایی بگیرید. مشاور می‌تواند به شما کمک کند تا موقعیتی که در آن قرار گرفته اید را بهتر بشناسید.

اگر زندگی زناشویی‌تان را دوست دارید و برای ادامه زندگی تلاش می‌کنید باید متعهد شوید که خودتان مثبت اندیش باشید و از واکنش‌های منفی همسرتان ناامید نشوید. یادتان باشد اندیشه‌های مثبت می‌توانند با اندیشه‌های منفی مبارزه کنند و آنها را شکست بدهند هرچقدر تاریکی گسترده است شدت نور می‌تواند بر آن غلبه کند. در نقطه‌های نورانی بایستید و اجازه بدهید همسرتان نیز از این روشنایی بهره ببرد.кредит без відмов
شنبه 22 اردیبهشت 1397 10:14 ق.ظ
кредит онлайн на карту не выходя из дома
швидкий займ на карту
кредит круглосуточно без звонков
кредит деньги на карту
микрозайм онлайн без отказа украина
займ онлайн на банковскую карту не выходя из дома украина
бистро займ
купить фитнес резинку запорожье
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 12:03 ب.ظ
резинки u poweks для фитнеса купить
фитнес резинкас сумы
zelart фитнес резинки
резина для фитнеса пром юа
фитнес резинка розетка
clash mafias hack
جمعه 4 اسفند 1396 05:20 ب.ظ
این وبلاگ فوق العاده است من دوست دارم خواندن مقالات شما.
ببخشید کار خوب! شما می دانید، بسیاری از افراد در جستجوی این اطلاعات هستند، شما می توانید کمک کنید
آنها تا حد زیادی
How much does it cost for leg lengthening?
چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:24 ب.ظ
You are so cool! I don't believe I've truly read anything like that before.
So great to discover somebody with original thoughts on this subject matter.
Seriously.. thank you for starting this up. This website is one thing that
is needed on the internet, someone with a bit of originality!
Foot Issues
شنبه 14 مرداد 1396 07:40 ق.ظ
I really love your website.. Excellent colors & theme.
Did you make this web site yourself? Please reply back as I'm attempting
to create my own blog and would like to know where
you got this from or just what the theme is named.
Thank you!
How we can increase our height?
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:39 ق.ظ
Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with afterward you can write
otherwise it is difficult to write.
Foot Complaints
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:55 ق.ظ
Your style is so unique compared to other people I have read stuff from.
Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I'll just bookmark this web site.
Can Pilates make you look taller?
شنبه 7 مرداد 1396 08:55 ق.ظ
Fantastic beat ! I would like to apprentice even as you amend your website, how can i subscribe for a weblog website?
The account helped me a applicable deal. I have been a little
bit acquainted of this your broadcast provided shiny transparent concept
std testing at home
دوشنبه 5 تیر 1396 12:06 ق.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا نه نشستن درست
با من پس از برخی از زمان. جایی درون جملات شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.

من هنوز کردم مشکل خود را با جهش در منطق و
یک خواهد را سادگی به پر کسانی که معافیت.
اگر شما که می توانید انجام من می بدون شک بود تحت تاثیر قرار داد.
std clinics near me
یکشنبه 4 تیر 1396 09:51 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که
ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا نشستن کاملا با
من پس از برخی از زمان. جایی در سراسر جملات شما در واقع
موفق به من مؤمن اما فقط برای while.

من این مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به کمک پر کسانی که شکاف.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام
من خواهد قطعا بود در گم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکردرباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox